0935-2356000📞 
تابلو اسامی معابر

تابلو معابر شهری: یکی از مهمترین تابلو های راهنماس مسیر، تابلو های اسامی خیابان ها و کوچه ها هستند که بخش مهمی در هویت بصری شهرها دارند تابلو های معابر در انواع ، اندازه ها و رنگ های مختلف ساخته می شوند. استفاده از تابلو های معابر کمک بزرگی به زندگی شهری و شناسایی مکان های ناآشنا برای افراد ساکن در آن منطقه کرده است این نوع تابلو ها با کیفیت بالایی تولید شده و غالبا در ابعاد 80*33 ساخته می شود و قطر ورق فلزی آن 2 میل می باشد،رنگ به کار رفته در تابلو های معابر رنگ کوره ای بوده که در مقابل شرایط جوی مقاومت بالایی دارد، شبرنگ استفاده شده در این تابلو ها نیز شبرنگ 3 ساله باکیفیت می باشد. شرکت اشراق با بیش از 20 سال سابقه در حوزه شهری، همواره در نظر داشته است که محصولاتی باکیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

11 شهریور 1400
المان ذکر

در میان انواع مختلف المانهای شهری که در منظر عموم به نمایش در میاید و بیانگر هویت و اصالت فرهنگی و اجتماعی مردمان هر سرزمینی است ، در کشور ما ایران با توجه به هویت ایرانی اسلامی ما و اهمیت توجه به فرمهای اصیل مذهبی ، طراحی و ساخت المانهای مذهبی ، اسماء الله و المانهای سنتی ، از جایگاه والایی برخوردار است .

25 اردیبهشت 1399
المان شهری

المان های شهری: المان های شهری (Urban Element) سازه هایی با متریالهای مختلف می باشند که جهت هویت دهی به فضاهای شهری و عمومی ، طراحی و اجرا می شوند طراحی و ساخت این المانهای شهری سابقه ی طولانی دارد و در طول تاریخ گویای عناصر هویتی هر شهر و یا کشور بوده و مورد توجه حاکمان و تصمیم گیران بوده است . ظرافت ها و بدایع هنری در طراحی این المان های هویتی توسط هنرمندان اعصار مختلف مورد توجه بسیار بوده و به مرور ، به سمت ایجاد و تعریف مکاتب مختلف در این هنر عظیم پیش رفته است . گاهی با نمادهای مستقیم و گاهی در لفافه ها و بصورت غیر مستقیم به بیان مفاهیم پرداخته شده است. در کشور ما ایران که این هنر بسیار قدیمی و اصیل بوده و در اساطیر ما نیز آثارش بجا مانده ، در سالهای اخیر و با گسترش مکاتب پوزیتویستی و سورئال ، از سمت غرب به شرق ، دچار تحولات بسیاری شده است . تنوع متریال ، تنوع هندسه ، بعد و فرم و نیز استفاده ی خلاقانه از تمام ابزارهای طراحی و اجرا ، دست هنرمند را در این حوزه بسیار باز گزاشته و باعث خلق آثاری زیبا و ماندگار شده است .

30 فروردین 1399
تابلو تصاویر شهدا

کشور ما جدا از مشكلات اقتصادي سياسي ، امروزه با مشکل بزرگي دست و پنجه نرم می کند که شاید کمتر نظامي با آنها درگیر باشد ؛ معضلي به نام شبيخون فرهنگي . تهاجم خزنده اي که بصورت همه جانبه ، ارکان اعتقادی و مذهبی مردم را بطور مستقیم هدف گرفته و از هیچ اقدامي در این راستا دریغ نمی نماید . این تهاجم که سابقه ای 35 ساله دارد اکنون وارد فاز جدیدی گردیده ( تحت عنوان دیپلماسی عمومی یا جنگ نرم ) که با یارگیری نفر به نفر در درون جامعه ، همفکر سازی و سربازپروری ، بدون هیچگونه دخالت نظامی ، سعی در مهار ایران، توسط سربازان پنهان خود در درون جامعه ( که همان استحاله شده های فکری می باشند ) می نماید که مقابله با این نوع تهاجم دیگر به تجهیزات نظامی و ادوات جنگی بستگی ندارد بلکه به عزم بسیار جدی مسئولین محترم ، ایده سازي و نوآوری های موثر فرهنگی وابسته است . عزمی که با حمایت مجدانه و همه جانبه و پیگیری های پیاپی اجین شده باشد . مقابله با جنگ نوين نيازمند ايده هاي نوين است

29 آبان 1397
زیباسازی و زیبانگری

زیباسازی و زیبانگری حس طراوت، شادابی و آرامش خاطر، نیازهای همیشگی و لازمة روح بشر است . از اساسیترین مشخصههای زندگی، فضــایی است که در آن هستیم ولی زندگی ماشینی و مصنوعی، گستردهای از دل مردگی و خستگی روزانه را به همراه میآورد که رفته رفته افراد چنین جامعهای از زیبــایی مطلوب و روحنواز طبیعی فاصله میگیرند. فلذا شهرها هارمونی خود را از دست میدهد و علیرقم تلاش مسؤولین سیما و منظر آنها به چهرهای ناخوشایند تبدیل میشود و این مسأله، جذابیت و چشم نوازی شهری را بسیار کمرنگتر خواهد کرد . جهت شاخصتر کردن فعالیت کادر مدیریتی شهری، پیشنهاد ما این است که نقش زیباسازی شهری و بهبود کیفیت بافتِ محیــط شهــری در طراوت و شادابی افرد جامعه، و رویکرد پس از آن، بسیار چشمگیر و قابل توجه میباشد .

27 آبان 1397
خلاقیت در زیباسازی شهری

با تــوجه به ساختار فعلی شهرها و ورود تکنوـــلوژی سریع و رو به رشد، و کمبـــود آگــاهی مــا، به طراحی شهری، ومشغله هـای روزگار، ما با انبوهی از فضاهای دلمـــرده و بیجان و دور از لطــافت و چشمنوازی محیــط اطرافمان روبرو هستیم. همین مسئله سبب شده که زیبایی و دلپسندی، معنایی کافی برایمان در بر نداشته باشد و این نامطلوبی بصری،که بـر چهره فضــای شهری سایه افکنده، ارتباط تنگاتنگ بـــا روح وروان و نیــروی انگیزشی افراد جامعه دارد،

27 آبان 1397